Osoby, które szukają projektów kuchni łączących w sobie nowoczesność z elementami tradycji, powinny swój wzrok skierować ku takim aranżacjom, jak kuchnia angielska. Rozwiązanie to charakteryzuje się właśnie tym, że łączy ono w sobie postęp i rozwój z zamiłowaniem do wzornictwa i form historycznych. I czyni to w sposób harmonijny,
doskonale spasowany, wręcz perfekcyjny!
CECHY KUCHNI ANGIELSKIEJ
Na początku powiedzmy może o kilku podstawowych cechach, jakie nosi w sobie ten sposób projektowania wnętrza. Wspomnieliśmy już o nowoczesności połączonej z tradycjami. Wspomnijmy więc również o niewątpliwej elegancji, czy nawet wytworności, która spotyka się tutaj z ciepłem i przytulnością. A wszystko za sprawą tego, iż tak zaprojektowane pomieszczenie łączy w sobie teoretycznie dwie sprzeczne cechy: minimalizm z dekoracjami i inspiracjami w stylu shabby chic lub vintage.
A jaka kolorystyka najczęściej wypełnia projekty kuchni w stylu angielskim? Rozbielona zieleń oraz błękit, a także sama biel, beż, czy wanilia. Do tego należy dorzucić dodatki w intensywniejszych odcieniach, np. mocne bordo, ciemny niebieski lub przyciemniona zieleń. Kolory te często odnajdą się we wzorach, które tutaj bez wątpienia zawitają: kwiatki, paski oraz krata i szachownica.
Podejście do kuchni angielskiej powinno być indywidualne dla każdego pomieszczenia (i oczywiście... człowieka!), stąd też nie można posiłkować się gotowymi meblami. Najlepiej spisze się tutaj kuchnia na wymiar. Pytanie: lecz jak wykonana? Otóż odpowiedź brzmi: z bogactwem (lecz nie przesytem!) rzeźbień oraz rozmaitych ozdobnych detali, szczególnie jeśli chodzi o front mebli. Nie powinno zabraknąć tutaj i przeszkleń, choćby z dymionego szkła.
Dobrym wyborem może być również wybór szykownych, bogato zdobionych złotem (niekoniecznie prawdziwym) krzeseł, które nadadzą pomieszczeniu wręcz dumnego, szlacheckiego stylu. Co bez wątpienia dość łatwo kojarzy się właśnie z królewską Wielką Brytanią.
ANGIELSKIE DODATKI

Dobrze wykonany projekt kuchni angielskiej to pełna satysfakcja domowników. W takim pomieszczeniu mogą czuć się naprawdę dobrze, wręcz dumnie. A już na pewno optymistycznie, bo takie właśnie wrażenia wywołuje ten styl – optymizm... wywołany chyba poczuciem szlachectwa i wyjątkowości. Ale to dobrze, bo trzeba być wyjątkowym!