Wyspa kuchenna
wyspa kuchenna

 Wyspa kuchenna jest bardzo modnym elementem wystroju kuchni. Doskonale sprawdza się również w domach z aneksem kuchennym, ponieważ oddziela część kuchenną od salonu. Mądrze zaprojektowana wyspa kuchenna umożliwia komunikację w czasie gotowania z osobami znajdującymi się w salonie.

Ponadto w małych kuchniach 

z powodzeniem może zastąpić czteroosobowy stolik.

 Podstawowe funkcje wyspy kuchennej.
wyspa kuchenna

Funkcja jadalniana, czyli wsypa 
z wysuniętym blatem, bądź dekoracyjnym doklejonym w innym kolorze, który umożliwia swobodne spożywanie posiłków.Pod wysuniętym blatem 
z powodzeniem możemy umieścić stołki i hoockery, 
w sprzedaży są dostępne również krzesła dopasowane wysokością i kształtem do wyspy kuchennej. Funkcja jadalniana nie wyklucza innych, które może spełniać wyspa. Od strony kuchni możemy umieścić zmywarkę, piekarnik, pralkę, szafki i szuflady. Jest to przestrzeń, którą możemy wykorzystać dowolnie, pod warunkiem oczywiście, że względy techniczne nam na to pozwolą. Montując zmywarkę, pralkę, czy zlewozmywak musimy przenieść odpływ i źródło wody, jednak przy generalnym remoncie kuchni nie powinno być z tym problemu.
wyspa kuchenna ze stołem
W większych pomieszczeniach często spotykamy wyspę kuchenną z przedłużeniem, które spełnia funkcję stołu niewielkich rozmiarów. Wyspa kuchenna jest również doskonałym schowkiem na sprzęt tv. Telewizor widoczny na zdjęciu w całości chowa się wewnątrz wyspy kuchennej, na górnej części obudowy telewizora jest przymocowany blat dokładnie takich wymiarów jak otwór na tv. Dlatego kiedy nic nie oglądamy telewizor nie zabiera nam miejsca i nie szpeci zabudowy.
Funkcja schowka- wyspa kuchenna jest doskonałym miejscem na wszelkiego rodzaju szafki i szuflady. Jeśli mamy wystarczający metraż możemy zamówić kwadratową, lub okrągłą wyspę, która w części kuchennej będzie posiadała szafki z frontami identycznymi jak w całej kuchni, zaś po stronie salonu może być eleganckim przeszklonym barkiem.
wyspa kuchenna w salonie

Wyspa kuchenna z telewizorem. Doskonałym pomysłem na zmianę wizerunku wyspy z kuchennej  w wypoczynkową po stronie salonu jest powieszenie na niej telewizora.Wyspa ze zdjęcia w części salonowej bardziej przypomina stylową szafkę rtv niż część kuchennej zabudowy.  Kolejną propozycją
nowoczesna wyspa kuchen
jest wyspa kuchenna, w której mieszczą się wszystkie sprzęty i szafki kuchenne. Ten rodzaj zabudowy spełnia funkcję kuchni i wygląda bardzo oryginalnie. Jest doskonałym rozwiązaniem w nowoczesnym budownictwie, doskonale sprawdzi się w loftach i w każdym domu, w którym dysponujemy dużą otwartą przestrzenią. Wyspy w tym stylu przybierają nieregularne kształty i są swoistą ozdobą pomieszczenia.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz