Modne meble kuchenne w roku 2015 / 2016

meble do kuchni
kuchnia klasyczna

Pod koniec roku 2015 zmieniają się trendy jeśli chodzi o aranżację kuchni. Powoli odchodzimy od nowoczesnych i minimalistycznych mebli kuchennych, które choć eleganckie to bardzo chłodne i raczej pasujące do loftowego mieszkania dla singla aniżeli rodzinnej kuchni. Po raz kolejny powracamy do starych sprawdzonych kuchni w stylu klasycznym, retro i zupełnie nowy trend w aranżacji wnętrz kuchennych jakim jest skandynawski minimalizm.Meble kuchenne na przełomie 2015 / 2016

W nadchodzącym roku podobnie jak pod koniec bieżącego możemy się spodziewać przede wszystkim powrotu do sprawdzonych już stylów w aranżacji wnętrz w nowej odsłonie. Ponownie pokochaliśmy klasyczne zabudowy kuchni, jednak tym razem stawiamy na jakość wykonania i materiałów, z których powstają. Jeśli podłoga to drewniana lub marmurowa, meble kuchenne najlepiej z naturalnego drewna pięknie aczkolwiek stylowo i delikatnie frezowane tak by nie było w nich przepychu, a jedynie subtelna elegancja. Oczywiście nie rezygnujemy z funkcjonalności na rzecz retro stylizacji, wykorzystujemy nowinki na rynku meblowy by ukryć najnowsze rozwiązania w klasycznych meblach kuchennych. W kuchniach 2015 / 2016 nie może zabraknąć rozwiązań systemowych typu kosze cargo, organizerów do szuflad, wind do szafek wiszących  itp.

Minimalistyczna kuchnia w stylu skandynawskim

 

 

meble do kuchni
meble skandynawskie

 

Minimalistyczne kuchnie w stylu skandynawskim to przede wszystkim kwintesencja ergonomii i prostoty, którym nie mogą odmówić uroku nawet zagorzali fani kuchni rustykalnych czy vintage. A co charakteryzuje minimalistyczne kuchnie skandynawskie? prostota, prostota i jeszcze raz prostota, a także dobrze już wszystkim znane w kuchniach skandynawskich naturalne materiały drewno i kamień. Modne pozostają podłogi z prawdziwych desek, meble wykonane z naturalnego drewna, ściana ponad blatem wykończona płytkami z naturalnego kamienia, lub białych kafelków. Wiele skandynawskich kuchni w stylu minimalistycznym jest pozbawiana typowego blatu roboczego na rzecz większej ilości szafek i szaf kuchennych. natomiast sama kolorystyka pozostaje bez zmian, czyli wszystkie barwy ziemi.

Nowoczesne kuchnie w stylu retro 

 

 

zabudowa kuchni
meble kuchenne w stylu retro

 

 Bardzo modne pod koniec tego roku i w nadchodzącym są również kuchnie w stylu retro, które są połączeniem nowoczesnej funkcjonalności i starego poczciwego wzoru w drobną kratkę, która powraca jak bumerang do naszych kuchni od kilkudziesięciu lat. W tym roku do wybranej zabudowy meblowej możecie wkomponować ten wzór w postaci zasłonek, obrusu, czy płytek ułożonych w kratkę na ścianie ponad blatem, na podłodze, lub paneli sufitowych.Wszystko zależy od Waszej wyobraźni. Jedyne o czym należy pamiętać tworząc modną kuchnię w stylu retro to mocne barwy np. soczysta czerwień, odważny morski itp, a także wspomniana już wcześniej kratka. W takiej aranżacji nie powinno zabraknąć również stylowej wolnostojącej lodówki czy kuchenki, która sprawi, że zabudowa kuchenna będzie jeszcze bardziej retro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz