Meble na wysoki połysk - folia, lakier, a może akryl?


mebel na wymiar
akrylowe fronty kuchenneLakierowane meble podbiły nasze serca, goszczą nie tylko w naszych kuchniach, ale też salonach, przedpokojach i łazienkach. Wybaczamy im nawet fakt, że widać na nich każdy odcisk palca i kroplę wody. Piękne  i pracochłonne, tak najkrócej możemy określić meble kuchenne w połysku, ponadto decydując się na lakierowane fronty musimy uważać na zarysowania i obicia. Oczywiście połysk możemy uzyskać również zamawiając meble  z foliowanej płyty, czyli mdf pokryty specjalną kolorową i błyszczącą folią. Niestety wadą tego produktu jest znacznie mniejsza odporność na wysokie temperatury i parowanie, ponadto nie nadają się w domach, w których są zwierzęta ponieważ szybko zostaną porysowane. Ostatnio bardzo modne i jak twierdzą fachowcy znacznie odporniejsze na czynniki zewnętrze akrylowe froty kuchenne.

zabudowa kuchni
płyta mdf pokryta akrylem
W bogatej ofercie płyt, z których powstają meble kuchenne, aż trudno wybrać to czego naprawdę chcemy i potrzebujemy. Z jednej strony kuszą nas niezmienne modne meble kuchenne w połysku, z drugiej zastanawiamy się czy nie będą zbyt pracochłonne i wreszcie czy ich cena jest adekwatna do trwałości.

 Wśród frontów kuchennych na wysoki połysk mamy do wyboru:

 
meble na zamowienie
bardzo wysoki połysk

-  płyty mdf foliowane, które pięknie się prezentują, jednak jeśli chcemy mieć zabudowę kuchenną w nienagannym stanie przez kilkanaście lat musimy uważać na wysokie temperatury, wilgoć i parowanie np z piekarnika czy zmywarki, ponieważ źle odseparowane urządzenia mogą naruszyć strukturę folii.
- fornirowane fronty kuchenne, są wykonane z naturalnej okleiny imitujące drewno
- lakierowane, które powstają z płyty mdf pokrytej lakierem
- akrylowe fronty kuchenne, które pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno jest to płyta mdf oklejona 1 lub 2 mm warstwą akrylu. Charakteryzuje ją bardzo gładka powierzchnia przypominająca taflę lodu, bardzo wysoki połysk i nieco trwalsza struktura niż w przypadku lakieru.

Jakie fronty wybrać

 
szafki kuchenne
bardzo wysoki połysk


Porównując wszystkie z wymienionych mebli na wysoki połysk, najgładsze i najbardziej błyszczące to te akrylowe. Doskonale nadają się na fronty szafek do każdego pomieszczenia, najlepiej prezentują się w kolach ciemnych, których odcień jest naprawdę głęboki.  Czy warto zamienić lakierowane fronty na akrylowe? To zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych upodobań, pamiętajmy jednak, że im większy połysk tym więcej pracy przy czyszczeniu i polerowaniu.
meble na zamówienie
meble kuchenne
Nasza porada

Decydując się na meble na wysoki połyski, szczególnie jeśli są to meble kuchenne zastanówmy się nad uchwytami, dzięki którym ograniczymy do minimum ilość odcisków na frontach. Oczywiście nadal najmodniejsze są szafki kuchenne albo pozbawione zupełnie uchwytów, albo też z wgłębieniami ( frezami) w górnej, lub dolnej części frontów zastępującymi uchwyty. Jednak w przypadku mebli na wysoki połysk warto wybrać jedne z modnych propozycji, po to by nie polerować wymarzonych szafek zbyt często.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz