Fronty szafek kuchennych z uchwytami, czy bez ?

nowoczesne meble kuhenne
meble z uchwytami
Od jakiegoś czasu tradycyjne uchwyty kuchenne odchodzą

 w zapomnienie, coraz częściej zamawiając meble kuchenne

 na wymiar rezygnujemy z uchwytów, które jeszcze kilka lat temu

 były uważane za ten element zabudowy, który nadawał 

jej indywidualny charakter. Obecnie jeśli decydujemy

 się na uchwyty do szafek kuchennych są one utrzymane

 w minimalistycznym tonie proste bez dodatkowych zdobień i udziwnień.

 Bardzo popularne stały się również szafki kuchenne otwierane a dotyk,

 czyli za pomocą popularnego systemu klik - klask.

 Kolejnym rozwiązaniem wartym uwagi są frezy ułatwiające otworzenie szafki. 

Zanim jednak podejmiemy decyzję, którą z możliwości chcemy zastosować

 w swojej kuchni należy się zapoznać z plusami i minusami każdego z nich.Szafki z uchwytami czy bez ?

 
meble na wymiar
meble z systemem klik klask


O ile w przypadku kuchni klasycznych, wiejskich, shabby chic, rustykalnych, czy angielskich uchwyty w drzwiczkach są nieodzownym elementem mebli, gdyż podkreślają styl w jakim aranżujemy pomieszczenie, o tyle w przypadku nowoczesnych, lakierowanych, fornirowanych, czy szklanych frontów meblowych wprowadzają zbędny chaos w minimalistycznej zabudowie meblowej. Wówczas mamy do wyboru frez ( wcięcie  )  w dolnej, lub bocznej części frontu, za pomocą którego otwieramy drzwiczki, lub popularne w ostatnich czasach gładkie fronty otwierane na dotyk.
Oczywiście, aby otworzenie idealnie spasowanego frontu było możliwe konieczne jest zastosowanie specjalnego systemu klik- klas, który przykręca się do wewnętrznej ścianki skrzyni, a po naciśnięciu frontu wypycha drzwiczki do przodu,  następnie po wewnętrznej stronie frontu umieszczamy niewielki magnez, który zapewnia prawidłowe zamknięcie drzwiczek. W przypadku mebli kuchennych należy liczyć się z faktem, że tego systemu nie stosuje się w obudowie lodówki, dlatego też należy zdecydować się na frez u dołu frontu lodówki, lub uchwyt. Do wyboru mamy całą gamę uchwytów do szafek kuchennych, lub specjalne uchwyty przypominające te montowane w lodówkach wolnostojących. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest frezowany front, który jest mało widoczny i nie zakłóca minimalistycznego wykończenia mebli.

 

 

System klik- klas w praktyce

meble na zamówienie
frezowane fronty kuchenne

Modny system klik- klask jest ceniony jak już wspomniałam za możliwość montażu zupełnie gładkich frontów, meble wyposażone w ten rodzaj otwierania są bardzo ładne, jednak czy praktyczne ? No cóż biorąc pod uwagę, że większość frontów kuchennych bez uchwytowych to najczęściej lakierowane na wysoki połysk szafki, na których widać każdy odcisk palca, a przecież szafkę należy dotknąć by ją otworzyć to system ten nie należy do najpraktyczniejszych. Oczywiście można spróbować wyrobić u wszystkich domowników nawyk otwierania szafek przez miękką ściereczkę, co nie będzie łatwe, lub  uzbroić się w dużo cierpliwości  i każdego dnia polerować fronty kuchenne. W tej musimy podjąć trudną decyzję, czy zrezygnujemy z marzeń o pięknej lśniącej kuchni, wybierzemy frezowane fronty szafek, które również mają bezpośredni kontakt z dłońmi użytkowników jednak umiejętnie otwierane nie będą nosić ślady palców tylko wewnątrz frezu co nie będzie widoczne, lub też przygotować się na regularne przecieranie szafek kuchennych. Oczywiście przetarcie i polerowanie gładki mebli nie należy do trudnych i nie powinno stanowić problemu.
system klik klask


fronty kuchenne bez uchwytów
meble kuchenne bez uchwytów

meble do kuchni
fronty z uchwytami

3 komentarze:

  1. Bardzo fajne aranżacje, ja swoją kuchnię robiłam w firmie Kuchrem, nawet jest w galerii foto na stronie kuchrem.pl w podobnym stylu jak wyżej ale muszę przyznać, że meble są niesamowicie wykonane i bardzo ladnie się prezentują.

    OdpowiedzUsuń
  2. Proszę o nie umieszczanie reklam i linków w komentarzach :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Meble kuchenne wykonuję od wielu lat i różnie klienci podchodzą do wyboru stylu kuchni, rozmieszczenia szafek czy rodzajów frontów, ale większość wybiera typowe uchwyty do mebli. Jest to podyktowane względami praktycznymi.

    OdpowiedzUsuń