Winda do szafki górnej w kuchni



Ile razy zdarza wam się, że potrzebujecie sięgnąć po coś umieszczonego na najwyższej półce w kuchni? Mąka? Cukier? Sól? Nie musicie wcale należeć do niskich osób, po prostu wystarczy, że wasza kuchnia na wymiar jest dość wysoka, a możecie mieć prawdziwy problem z tym, aby sięgnąć po coś z najwyżej usytuowanej półki. Jak sobie z tym radzicie? Zapewne podsuwacie taborecik, być może macie jakąś malutką drabinkę...

...ale możecie także skorzystać z nowocześniejszego rozwiązania. I zapewne z ciekawszego, niż podstawianie sobie krzesełka, czy drabinki. Możecie sięgnąć po tak ciekawe rozwiązanie, jakim jest winda do szafki górnej. Nie spotkaliście się nigdy wcześniej z takim niezwykłym pomysłem? No, to może najwyższy czas, aby o nim powiedzieć kilka słów.

PROSTSZE NIŻ MYŚLICIE
Winda do szafki górnej to bez wątpienia rozwiązanie inne, niż zapewne sobie na wstępie wyobrażaliście. Można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju ruchoma półka, z jednoczesną opcją opuszczania jej w dół. Odpowiednia konstrukcja i mechanizm pozwalają na bezpieczne „wysuwanie” takiej półki i ściąganie z niej umieszczonych tam przedmiotów.

Całość wykonana została z mocnego, dobrej jakości tworzywa. Konstrukcja składa się ze ścianki środkowej oraz przymocowanych do niej dwóch rzędów półek (czyli łącznie mamy tutaj do dyspozycji cztery półki). Każda z tych półek posiada dodatkowo lekko podwyższoną ściankę od frontu, co ma gwarantować bezpieczeństwo podczas użytkowania półki (nie spadną nam z niej żadne przechowywane tam przedmioty).

Cała konstrukcja, której główną osią jest centralna – środkowa – ścianka działowa, przymocowana jest do pleców górnej szafki. Na środku też znajduje się ruchome ramię, które służy do wysuwania półki. U jej dolnej części znajduje się specjalny uchwyt, również wykonany z tworzywa, pomocny w „wyciąganiu” półki.



PARAMETRY WINDY DO SZAFKI GÓRNEJ
Jakimi parametrami możemy opisać wspominaną przez nas windę? Jak zostało już wspomniane, posiada ona cztery półki, po dwie na każdą stronę osi centralnej. Jeśli zaś chodzi o obciążenie to mamy tutaj do wyboru dwie wersje. Może to być bowiem wersja utrzymująca do 12 kg sumarycznego obciążenia, ale też wersja utrzymująca do 20 kg obciążenia na wszystkich półkach łącznie. To sporo, szczególnie jeśli uświadomimy sobie, że na takiej półce możemy trzymać 10 kg mąki i 10 kg cukru. Czyli po 5 kg ciężaru na każdą z półek. Oczywiście możemy trzymać tam dowolne rzeczy, nie tylko produkty spożywcze, ale i zastawę stołową, czy też inne naczynia, bądź garnki.

Należy teraz powiedzieć sobie jeszcze o różnicach pomiędzy szafką 12-sto kilogramową a 20-sto kilogramową. Bo nie tylko o masę tutaj chodzi i wytrzymałość, ale też o rozmiary. Wersja z obciążeniem 12 kg mieści się w szafce o szerokości 90 cm. Z kolei „cięższa” wersja – czyli z obciążeniem do 20 kg – potrzebuje szerszej szafki, takiej o wymiarze 120 cm. Reszta parametrów takiej windy, w jednym i drugim przypadku, są takie same. A wynoszą one: 280 x 680-980 mm (zakres wysokości).



Być może czas najwyższy odstawić wszelkie zajmujące miejsce taborety, taboreciki, krzesełka, czy drabinki, służące nam tylko jako „podstawka” pomocna przy sięganiu do wysoko usytuowanych półek. Czas skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, z ciekawych innowacji, z nowatorskich pomysłów. Tym bardziej, że pomysły te są naprawdę bardzo użyteczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz